Znamení akvamarínu a význam jeho barvy

on . Posted in Nábytek

Akvamarín je jedn z nejkrásnějších drahých kamenů. Jeho nádherná světle modrá barva připomíná průzračnou mořskou hladinu a takovým zvláštním způsobem vás dokáže uklidnit. Není se tedy čemu divit, že se stal jednou z nejoblíbenějších součástí různých šperků. A nejen to. V tomto článku se pokusíme zjistit, co kromě jeho kouzelného vzhledu způsobilo jeho neskutečnou oblíbenost. A také vám dáme pár tipů, jak akvamarín využít u vás doma.

akvamarínová barva

Botníky pro každou domácnost

on . Posted in Vybavení domácnosti

 

Dnes začneme poněkud netypicky a to statistikou. Věděli jste, že průměrný člověk používá až deset párů bot během jednoho roku? Podle mne je to trochu nesmysl, ale znáte statistiku, ta má cenné údaje. Budeme-li vycházet ze studie a každému členu v domácnosti přidělíme deset párů bot, tak už nám vyjde opravdu slušné číslo. V tomto článku se zaměřím na to, jak boty nejvhodněji uskladnit, aby nepřekážely.

botníky

Země s nejčistším vzduchem

on . Posted in Jak se dělá...

Čistota vzduchu je vysoce diskutované téma světové politické scény, nejen u nás ve spojitosti s karvinskem. Vysoce znečištěný vzduch totiž obsahuje, které zadržují fotony v zemské atmosféře a vytváří tak skleníkový efekt, který ve výsledku způsobuje globální oteplování. Které země světa jsou za tento jev tedy nejvíce zodpovědné?

Průmyslová filtrace vzduchu Tigemma

Bazén už nestačí? A co vířivka?

on . Posted in Vše pro dům

V zimních měsících na Vaší zahradě stojí bazén nejspíše úplně zbytečně, osamocný, opuštěný a vypuštěný, aniž by plnil svůj původní účel. Vás ovšem pořád neomrzelo „čvachtání“ a chtěli byste v tom pokračovat třeba i na Silvestra? Není nic jednoduššího.

vířivka hydropool společnosti canadiana

Za obyčejným chemickým vzorcem se skrývá mnoho

on . Posted in Zahrada

Na papíře je to jen neurčitý vzorek, který někomu kdo se chemií nezabývá pravděpodobně absolutně nic neřekne. Za takovým obrázkem se ale často skrývá neobyčejný svět. Od jednoduchého vzorku e=mc2, jenž je nejznámějším a každý na světě o něm ví, po o něco složitější vzorce, například ty na polykarbonáty.