Vitrína na nože a alkohol se musí zamykat

on .

Možná si říkáte, co za člověka neví, že se vitríny na nože a alkohol musí zamykat. Divili byste se ale, kolik lidí je nechává jen tak přivřené. A kolik z nich jsou třeba i rodiče. Tento článek je právě pro ně.

nože

 A proč byste měli vitríny zamykat? Sepsali jsme pro vás několik důvodů. Na další potom určitě přijdete sami a uzamykatelnou vitrínu si pořídíte.

Děti

Tím největším důvod pro pořízeí vitríny, která jde zamykat, jsou malé děti. Ty velice rády otevírají cokoliv, co vypadá jako lahev a chtějí šahat na všechno, co se jenom trošku leskne. Hlavně pokud máte sbírku nožů, které mají odlesky v různých odstínech růžové, modré a podobných barvách, měli byste se mít na pozoru. Děti neví, jak je to ostré, jim se to prostě líbí a chtějí to. A tak si to vezmou. Uzamykatelná vitrína vám pomůže vyhnout se zbytečným a mnohdy opravdu nepříjemným nehodám. Podobně je to s alkoholem. Děti mívají žízeň a lahve mají spojené s pitím. A je jim docela jedno, jaká lahev to je. U alkoholu není ani takový problém, že byste doma měli opilé batole, ale to, že lahev s vínem je mnohem těžší, než plastová lahev s mlékem a malé dítě nemá dost velkou sílu na to, aby lahev vůbec udrželo. A určitě víte, co se stane se sklem, když spadne na zem.

Cizí návštěvy

Máe doma večírek, na který mají přijít i lidé, které neznáte, nebo jim ještě dost nevěříte? Vemte klíč a důležité vitríny jednoduše zamčete. Vyhnete se spoustě problémů, které by taková návštěva mohla způsobit. A navíc - nikdo nechce být v přítomnosti člověk pod vlivem, který má snadný přístup k nabroušeným nožům.

Ochrana proti neplánovým situacím je jednodušší, než si myslíte. Máte na výběr z několika možností

  1. Oblepit vitríny bez zámku izolepou - docela nepraktické, co?
  2. Zamezte dítěti/ návštěvám vstup do místnosti - ale proč byste to dělali.
  3. Pořiďte si uzamykatelnou vitrínu - nejjednodušší řešení, které by vás kdy mohlo napadnout. Není ani tak drahá, jak byste si mohli myslet.

lahve s alkoholem

Bezpečnost je důležitá. Auto bez bezpečnostních pásů byste si taky nepořídili, že ne?