Znamení akvamarínu a význam jeho barvy

on .

Akvamarín je jedn z nejkrásnějších drahých kamenů. Jeho nádherná světle modrá barva připomíná průzračnou mořskou hladinu a takovým zvláštním způsobem vás dokáže uklidnit. Není se tedy čemu divit, že se stal jednou z nejoblíbenějších součástí různých šperků. A nejen to. V tomto článku se pokusíme zjistit, co kromě jeho kouzelného vzhledu způsobilo jeho neskutečnou oblíbenost. A také vám dáme pár tipů, jak akvamarín využít u vás doma.

akvamarínová barva

Účinky akvamarínu

 Říká se, že akvamarín má velmi pozitivní účinky na partnerství, obzvlášť na manželství - pomáhá totiž partnerům překonávat vzájemné odlišnosti. Teď jestli je to kvůli jeho uklidňující modré barvě, nebo kvůli tomu, že darovaný prsten s obrovským akvamarínem překoná naprosto každou odlišnost. Akvamarín značí dlouhé vztahy, harmonické soužití a přináší duševní rovnováhu. Víte, že se díky těmto schopnostem používal jako jeden z pomocníků v boji proti úzkosti a dalším psychickým stavům? Podle některých léčitelů je tento drahý kámen schopen pomoci i s fyzickými chorobami - například bolestmi žaludku, křečovými žilami a dokonce i artritidou.

Akvamarín a horoskop

Pokud pro vás mají význam horoskopy a patříte k vodnářům nebo rybám, je akvamarín to pravé pro vás. Tento kámen totiž přímo křičí 'voda' a tím je silně spojen s oběma znameními. Přináší vám svobodu, touhu objevovat a působí jako silný zdroj energie. 

Jak využít sílu akvamarínu

Pokud chcete moc akvamarínu vyzkoušet na vlastní kůži a nebo prostě jen milujete tu barvu, máme pro vás pár nápadů.

zlaté náušnice s akvamarínem

  1. Šperky: Nejefektivnější bude akvamarín ve své originální podobě - jako drahý kámen. Můžete jej brát všude s sebou, třeba jako zlaté náušnice s akvamarínem. Budete nejen perfektně vypadat, ale také si udržíte perfektní harmonii
  2. Barva na zeď: Modrá je uklidňující barva. A když je v tak krásném odstínu, jako v tom akvamarínovém, platí to dvojnásob. Vymalujte si ložnici akvamarínovou barvou a bude se vám spát lépe než kdy předtím.
  3. Dekorace: Akvamarínový květináč, skříňka, nebo polštář. Perfektně ladí k bílému nábytku, ale zajímavě působí i v kombinací s tmavými barvami, se kterými vytvoří úžasný kontrast.

Akvamarín je kámen, který má mnoho různých využití. A co vy, jaké s ním máte zkušenosti?