Jakým způsobem zastřešit bazén?

on .

Možná si teď říkáte proč zastřešit bazén, když je srpen a venku panují teploty okolo 35 °C. Ale tak vysoké teploty brzy opadnou a právě proto je teď ideální čas se na zastřešení za včasu vhrnout. Připravíte se tak na chladnější počasí, které nás čeká společně s příchodem podzimních měsíců.

pexels-photo-261372

pásové světlíky pro zastřešení bazénu

 

 

Proč zastřešit bazén?

největší výhodou zakrytého bazénu je beze sporu prodloužení doby, kdy se můžete koupat. Zastřešení bazénu dokáže vodu udržet déle teplou díky “skleníkovému” efektu a teplotní ztráty se tak dosávají na minimum. Nebudete se muset koupat jen ve třech měsících v roce, ale vodních radovánek si konečně užijete i v podzimních měsících. Zastřešení bazénu také zabrání nečistotám jako je listí a různá havěť, které neustále znečišťují vaši vodu. A poslední nespornou výhodou je možnost se koupat i v když venku prší nebo padají kroupy.

 

Jakým způsobem můžete zastřešit svůj bazén?

Ještě než se rozhodnete svůj bazén zastřešit, je nutné si zvolit velikost a výšku řešení. Můžete použít skromnou a levnější nízkou variantu zastřešení, kde budete tak akorát moct pohodlně plavat i během nepříznivého počasí. Nebo pokud chcete mít více prostoru nabízí se složitější řešení v podobě variabilního posuvného zastřešení bazénu. Střecha je rozdělená na jednotlivé segmenty, které si pak můžete libovolně posouvat a v létě tak odkrýt klidně i celý bazén. Na trhu je celá řada různých kombinací a typů řešení a můžete si tak svůj bazén zastřešit přesně podle vašich představ. A v případě, že nepotřebujete plavat i za chladného počasí, tak můžete použít pouze lamelové nebo plachtové zastřešení. I jen toto na první pohled jednoduché řešení vám pomůže udržet vyšší teplotu vody. Primárně váš bazén však ochrání před nečistotami, které by vám jinak napadaly do vody.