Co zvolit při opravě fasády: Lešení, pojízdné lešení nebo plošinu?

on .

Před tím, než se pustíte do opravy fasády si musíte nejdříve ujasnit pár věcí. Položte si pár základních otázek a odpovězte na něj, aby jste si jasně a zřetelně stanovili váš cíl opravy. Tohle jsou 3 základní body, které je potřeba si uvědomit před tím, než se pustíte do opravy fasády.

scaffold-1207389 960 720

 

 

 

  1. Jaký mám rozpočet?

  2. Jaký druh fasády? (dřevěné obložení, omítku nebo i zateplení polystyrenem)

  3. Zvládnu to své pomocí, najmu si živnostníka nebo rovnou profesionální firmu?

 

Samozřejmě se všechno odvíjí od rozpočtu. Podle toho vím jestli si můžu dovolit najmout firmu, a nebo to budu muset zvládnout sám. Kromě výše vyjmenovaných tří základních otázek, je potřeba vyřešit jakým způsobem chcete opravovat výše položená místa. V zásadě máte tři možnosti:

 

Pracovní plošina

Pracovní plošinu použijte, když nemáte příliš velký dům. Dobře ale zvažte, že máte kolem domu dostatečný prostor. Někdy je plošinu těžké použít, kvůli špatnému terénu kolem tomu nebo z nějakého jiného důvodu, který nám opravu ztěžuje. Pracovní plošina nás taky hodně limituje svým košem a je potřeba s ní po každé kousek popojet. A to může být někdy nepraktické. Co se týče ceny pronájmu, tak pronájem plošin vás výjde od 2000 Kč v závislosti na typu pracovní plošiny.

 

Lešení

Lešení se vám bude hodit zvláště v případě, kdy máte velký dům nebo hůře přístupný terén. Nicméně cena pronájmu se může vyšplhat docela vysoko. Největší položkou při pronájmu lešení je jeho montáž a demontáž. Částka se pohybuje od 50 do 100 Kč za 1 metr čtvereční. Cena denního pronájmu se pak pohybuje kolem 2 Kč za 1 metr čtvereční.

 

Pojízdné lešení

Poslední možností je využít pojízdné lešení. Pojízdné lešení je ideální variantou pro menší stavby, u kterých se nemusíte dostat příliš vysoko. Jste totiž limitování výškou, která není tak flexibilní jako u pracovní plošiny poháněné motorovou jednotkou. Výhodou je nižší cena pronájmu, ale naopak horší manipulace při posouvání plošiny. Pokud tedy nemáte rovný a kvalitní povrch kolem domu, tak se tomuto řešení raději vyhněte.