Za obyčejným chemickým vzorcem se skrývá mnoho

on . Posted in Zahrada

Na papíře je to jen neurčitý vzorek, který někomu kdo se chemií nezabývá pravděpodobně absolutně nic neřekne. Za takovým obrázkem se ale často skrývá neobyčejný svět. Od jednoduchého vzorku e=mc2, jenž je nejznámějším a každý na světě o něm ví, po o něco složitější vzorce, například ty na polykarbonáty.

Čo je to kombinovaná vitrína a aké sú jej výhody?

on . Posted in Vybavení domácnosti

Pod kombinovanú vitrínou si predstavte vitrínu zloženú z dreva a zo skla. Existuje aj kombinácia skla a ocele, ale o tom zasa niekedy nabudúce. Typicky je základ vitríny (jej vonkajšok) postavený z dreva alebo drevotriesky. A vnútorná časť je potom vybavená buď taky drevenými alebo sklenenými poličkami. Vitrína je potom vybavená dvierkami zo skla, aby ste svojej milovanej predmety bez problému videli a mohli sa nimi neustále kochať.

 

Neobvyklé květináče z nerezu?

on . Posted in Zahrada

Z nerezového materiálu se dá udělat mnoho výrobků. Jako první vás asi napadnou nějaké nerezové trubky, spotřebiče do domácnosti nebo třeba zábradlí. Už jste se ale někdy setkali s květináči z nerezu?

Nedočkavci můžou hledat vychytávky pro zahradu

on . Posted in Zahrada

V těchto mrazivých dnech může jednomu chybět kouska přírody. Může si zajít samozřejmě někam do botanické zahrady, pokud nějakou v blízkosti bydliště má. Taky může projíždět videa na youtube a dívat se, jak krásná flórá se nachází třeba na Novém Zélandu.

Romantika zimního Zlína a jeho komínů

on . Posted in Zahrada

Když město zahalí tradiční nános sněhu, jediné co vyniká jsou cihlové baráčky a jejich specifické komíny Zlín, díky nimž občas nevíte, jestli je ta neprůchodná vrstva mlhy mlhou, nebo kouřem z místních Baťových domků. To spojení cihel a chladu ostatně vyvolává v mnohých krásné stavy nostalgie a iluzí.