Botníky pro každou domácnost

on .

 

Dnes začneme poněkud netypicky a to statistikou. Věděli jste, že průměrný člověk používá až deset párů bot během jednoho roku? Podle mne je to trochu nesmysl, ale znáte statistiku, ta má cenné údaje. Budeme-li vycházet ze studie a každému členu v domácnosti přidělíme deset párů bot, tak už nám vyjde opravdu slušné číslo. V tomto článku se zaměřím na to, jak boty nejvhodněji uskladnit, aby nepřekážely.

botníky

 

Každý z vás se někdy setkal s botníkem, to je právě to, oč tu dnes běží. Botníky jsou velmi užitečné, zejména pokud vlastníte větší počet párů bot. Nikdo z nás nechce mít obuv rozházenou po bytě nebo domě. Za prvé to vypadá opravdu divně a zejména letní obuv příliš nevoní, což by čistotě a hygieně nepřidalo. Botník je pro boty v přeneseném významu jako dům pro člověka, poskytuje přístřeší a ukládá je v období, kdy je zrovna nepotřebujeme. Při výběru botníku je potřeba postupovat podle svých preferencí a díky nepřebernému sortimentu si vybere opravdu každý.

Botníky pro každý byt či dům

Botníky můžeme sehnat v různých provedeních, materiálech nebo barvách. Nyní se zaměříme na jednotlivé druhy:

  • Sedací botník
  • Závěsný botník
  • Vyklápěcí botník
  • Policový botník

 

Sedací botník

Pro tento druh se rozhodnou zejména ti, kteří mají rádi komfort a pohodlí během nazouvání svých oblíbených bot. Stačí se pohodlně usadit na polštářek a pustit se do práce.

 

Závěsný botník

Mezi nejmodernější druhy botníků patří právě závěsné, které se vyznačují svým minimalistickým designem. Zároveň mají šmrnc a jsou praktické, díky tomu, že máte boty přímo na dosah ruky a na očích.

 

Vyklápěcí botník

Potřebujete-li ušetřit každý centimetr místa, zejména v bytech, pravděpodobně sáhnete po vyklápěcím botníku. Botníky se skládají z několika přihrádek, které mají šikmý úhel a boty stačí jen zasunout. Nespornou výhodou je elegantní design, praktičnost a úspora místa.

 

Policový botník

V případě, že nepotřebujete ušetřit ani kousek místa a máte opravdu početnou sbírku bot, je vhodné vybrat policový botník. Jedná se o největší a nejobjemnější druh botníku. Výhodou je variabilita rozložení poliček podle velikosti bot, tudíž je možné uskladnit jak nazouváky, tak i zimní vyšší obuv.