Laminam – kvalitní keramické desky

on . Posted in Vše pro dům

Pod názvem Laminam se skrývá materiál, ojedinělá výrobní technologie a ještě i italská značka. Pokud bychom se měli zaměřit na materiál, potom se jedná o keramickou desku o velikosti 3x1 metr. Tato deska je tlustá tři milimetry a je proslulá svými dobrými technickými vlastnostmi. Dnes má v oblasti bydlení široké využití.

Výroba nábytku podle vašich představ

on . Posted in Nábytek

Umakart je nejpoužívanějším materiálem pro výrobu nábytku. Nazývá se také vysokotlaký laminát nebo chcete-li HPL. V původním Československu se vyráběl přibližně od 40. let 20. století.

Umakart jsou vlastně slisované kraftové papíry, jež se při velmi vysokých teplotách vytvrzují s umělou pryskyřicí. Výsledný materiál je silný asi jeden milimetr, je velice odolný a dále se lepí na nosné desky. Asi nejznámějším příkladem využití umakartu při stavbě bytových jader v panelových domech.

Výroba nábytku z umakartu je v dnešní době populární díky širokému spektru nabízených barev, jednoduché údržbě a odolnosti.

Léto si žádá párty!

on . Posted in Zahrada

V létě kluby praskají ve švech, protože lidé se rádi vyrážejí bavit, odreagovat se a pobavit, a nemusejí na sobě mít kabáty, mikiny a další obtěžující materiál, který by jim zavazel. Navíc spousta podniků má také krásné terasy, takže se mohou bavit a popíjet pod širým nebem a zažít tak nezapomenutelné chvíle s kamarády.

terasy

Zahradní technika vám usnadní práci

on . Posted in Zahradní technika

Zahrada je míste, kde trácíte jistě spoustu času. Vždyť Češi jsou a vždycky budou národem zahrádkářů. Každý z nás chce mít proto zahradu v co nejlepším pořádku, co nejhezčí a s co největší úrodou. Po zimě je tedy třeba dát zahradě náležitou péči, aby se opět vzchopila a mohla vás těšit zelení. Abyste si usnadnili práci na zahradě, nabízí se vám zahradní technika. Ale když se řekne zahradní technika, každý si představí něco jiného.

Někdo pod tímto termínem vidí sekačku na trávu, štěpkovače či mulčovače, ale někdo zase vidí spíše nakladače, rozmetadla, překopávače kompostů a podobně. A obě skupiny lidí mají pravdu, protože všechny tyto prostředky do zahradní techniky spadají. A je to jen krátký výčet toho, co můžete na zahradě využít.  

S návrhem interiéru vám může pomoct odborník

on . Posted in Vybavení domácnosti

Přesto, že to tak nevypadá, to, jak si zařídíte ložnici je velice důležité. Ložnice je místo, kam si jdete po náročném pracovním dni odpočinout, relaxovat a nabrat síly na další den, a proto byste neměli podceňovat zařízení této místnosti.
Vybavení ložnice by mělo odpovídat vašim potřebám, měli byste se tam cítit příjemně a pohodlně. Je vhodné, aby místnost byla dostatečně prosvětlená a vzdušná. Pokud si nejste jistí, jaký nábytek vybrat a jak vše poskládat, je vhodné konzultovat zařizování s odborníky a využít nabídky firem, které realizují návrhy interiérů.

S rekonstrukcí vám pomůže bytový designér

on . Posted in Jak se dělá...

Koupili jste si nemovitost a přemýšlíte, jak interiér stylově zařídit? Potřebujete při rekonstrukci bytu pravou ruku? V takovém případě se obraťte na bytového designéra, který má s návrhy interiérů bohaté zkušenosti. Designér se perfektně orientuje na trhu, má přehled v materiálech a také respektuje ergonomická pravidla.

Proč investovat do stínící techniky?

on . Posted in Vše pro dům

V letním období jsou místnosti s velkými okny nepraktické. Do místností svítí intenzivně slunce a jakmile začnou sluneční paprsky nabírat na síle, musíte investovat do stínící techniky. Velmi oblíbená je stínící technika Brno, která ochrání interiér před ostrým sluncem a horkem. K dostání jsou na trhu rolety a žaluzie v mnoha variantách.