Oprava komínů

on .

Komíny byly dříve budovány jako součást nosných stěn a to z materiálů, které dnes neodpovídají předpisům ani požadavkům spotřebičů. I přesto, že ve městech většina komínů ztratila svojí původní funkci, na chatách a chalupách jsou stále aktivně používány. Pokud stav komínu neodpovídá předpisům, je mnohem jednodušší komín opravit než stavět nový. Jednou z technologií využívanou při renovaci stávajících komínů je jádrové převrtávání komínů. Díky této metodě lze na rozdíl od frézování vytvořit přesný rovný otvor bez zásahu do vnitřních prostor. Oprava komínů se tak obejde bez zbytečného nepořádku.

Hliníková okna šetří náklady na energie

on .

Hliníková okna Zlín

Současným trendem v oblasti bydlení je rekonstrukce starších nemovitostí. A rekonstrukce zahrnuje i výměnu starých dřevěných oken za nová. K výrobě oken se používají různé materiály, přičemž každý má své specifické vlastnosti. Hliníková okna Zlín se však těší stále větší popularitě, a proto se na ně v dnešním článku podíváme podrobněji.

Dejte svému bydlení atmosféru pohádky

on .

kachlová kamnaV současné době se do moderních rodinných domů instalují již při jejich výstavbě či rekonstrukci krby, které produkují v zimním období příjemné a dlouhotrvající teplo. Velmi oblíbené jsou dnes kachlové krby, které mají na rozdíl od ostatních zdrojů tepla celou řadu výhod. Mezi přední pozitiva bychom mohli zahrnout produkci přirozeného a zdravého tepla. Tyto krby se vyznačují také vysokou účinností spalování, která není na úkor vzduchu v místnosti.

Laminam – kvalitní keramické desky

on .

Pod názvem Laminam se skrývá materiál, ojedinělá výrobní technologie a ještě i italská značka. Pokud bychom se měli zaměřit na materiál, potom se jedná o keramickou desku o velikosti 3x1 metr. Tato deska je tlustá tři milimetry a je proslulá svými dobrými technickými vlastnostmi. Dnes má v oblasti bydlení široké využití.

Proč rekonstruovat penzion?

on .

Rekonstrukce je poměrně nákladná záležitost, která vyžaduje dokonalé naplánování. A u rekonstrukce penzionu toto pravidlo platí dvojnásobně. Rekonstrukce může probíhat jak v interiéru, tak i exteriéru. Dochází k zateplování, výměně nábytku a podobně.

Proč investovat do stínící techniky?

on .

V letním období jsou místnosti s velkými okny nepraktické. Do místností svítí intenzivně slunce a jakmile začnou sluneční paprsky nabírat na síle, musíte investovat do stínící techniky. Velmi oblíbená je stínící technika Brno, která ochrání interiér před ostrým sluncem a horkem. K dostání jsou na trhu rolety a žaluzie v mnoha variantách.

Nerezové zábradlí

on .

Společnost Modifer vyrábí nerezová zábradlí stavebnicového systému, ty jsou určeny pro betonová schodiště, montovaná schodiště i balkóny a terasy. Hlavními přednostmi stavebnicového systému jsou: jeho příznivá cena, jednoduchá montáž, široká využitelnost a variabilita. Zábradlí od této firmy jsou vyrobena z nerezové oceli, kterou lze používat jak v interiéru, tak v exteriéru. Jeho údržba je velmi snadná a kvalitní nerez navíc zajišťuje dlouhou životnost. Vybírat je možno z několika různých možností sestavení – záleží na vás jaký typ výplně, madel a ukotvením na schodišti zvolíte s ohledem na prostředí, ať už interiér nebo exteriér. Nerezové zábradlí je krásné tam i tam.

Severské palubky?

on .

Hledáte zlínskou společnost, která vám může nabídnout bohatou nabídku dřevěných výrobků a materiálu? Vsaďte na mladou a dynamicky se rozvíjející firmu Puidukoda s.r.o., která se na českém trhu objevila teprve v březnu 2013. Klíčovým produktem v nabídce jsou severské palubky, které jsou vyrobeny z kvalitního dřeva ze severského smrku a borovice či ze sibiřského modřínu.

Společnost Puidukoda s.r.o. představuje velkoobchodní a maloobchodní zastoupení estonské společnosti Puidukoda OU. Její velkoobchodní činnost byla v České republice zahájena již v roce 2010, kdežto maloobchodní činnost byla zahájena ve Zlíně v roce 2013. Jestliže hledáte kvalitní severské palubky, tato firma je sázkou na jistotu.

Znáte historii komínů?

on .

Znáte historii komínů? Jak vlastně vznikly? První komín postavili naši předci na hradě. Úplně první komín pochází z dvanáctého století. V pozdějším čase se mírně změnila konstrukce. Ovšem hlavní změna nastala, když se začaly stavět krby. První zařízení, kterému se nedalo říkat úplně ani krb byl otevřený, ale ohraničený oheň, který se používal hlavně v přízemních sálech v pozdějších stoletích. Centrální ohnisko bylo ohraničené kamenem nebo dlaždicemi povětšinou do osmiúhelníkového tvaru. Odtud vedl hlavní průduch do otvoru a komín byl na světě. Dnes je neodmyslitelnou součástí u většiny staveb. I ve městech se stále staví domy, které si je aplikují do stavby. Komíny Zlín také stále preferuje na základě architektuře, v níž je město postavené.

Realizace interiérů na klíč

on .

Rozhodli jste se rekonstruovat váš byt a nevíte jak na to? V tom případě je nejvhodnější využít služeb firem, které se specializují na rekonstrukce a realizace interiérů na klíč. Firma zařídí vše, od počátečních stavebních úprav, přes výrobu nábytku na míru, až po dekorování hotového interiéru. Vy tak budete mít krásný domov bez zbytečných starostí a nedorozumění. S pomocí architekta se budete podílet na vytvoření návrhu interiéru a vše tak bude přizpůsobeno vašim představám a požadavkům. Po celou dobu rekonstrukce vám také bude k dispozici osobní poradce, který se postará o vaši spokojenost.

Myslete na zdravý spánek

on .

Člověk prospí až tři tisíce hodin ročně a v posteli stráví až třetinu svého života. Už jen tato informace by vás měla přesvědčit o tom, že byste měli investovat do kvalitního lůžka. Postel vám bude sloužit 365 dní v roce, budete v ní čerpat nové síly a tělo bude odpočívat a regenerovat se. Nejdůležitější součástí lůžka je matrace, která rozhoduje o kvalitě vašeho spánku. Čím kvalitnější a pohodlnější matraci si pořídíte, tím lépe se vyspíte.

Základová fotografie zdarma na téma čištění, dekorace, denní světlo

Komunální technika - Hitl

on .

Používáte komunální techniku ke své práci? Hledáte dodavatele, který vám může nabídnout ucelenou nabídku produktů a služeb? Komunální technika zahrnuje nákladní vozidla, stavební techniku, traktory a další příslušenství, které je nezbytně nutné pro práci v oblasti komunálních služeb. Tato technika je určena pro zemědělce, vinaře, sadaře a také pro stavební firmy.