Zimní zahrada: radujte se z krásy květin po celý rok!

on .

Zimní zahrada je místo, kde můžeme trávit příjemné chvilky relaxace v obklopení zelených i kvetoucích rostlin. I stavba zimní zahrady má ale určitá pravidla a doporučení, která je dobré znát. V případě, že byste zahradu umístili jen podle svého uvaážení, mohlo by se stát, že pobyt v ní by nebyl v zimním období příjemný ani vám, ani rostlinám. 

winter-garden-2721402 960 720

Ne každé místo je totiž vhodné k umístění celoroční zimní zahrady. Ideální je jihovýchodní strana domu, protože dostatek slunečních paprsků zajistí rovnoměrný přísun světla a zároveň zahradu zahřeje. 

winter-garden-2721407 960 720

Pokud však plánujete zimní zahradu obývat převážně v letních měsících, západní strana domu nebude ideální volbou, protože zde může nastávat přehřívání. Vše záleží i na okolním porostu a přítomnosti či nepřítomnosti výskytu stromů, které by v okolí vytvářely stín.

winter-garden-2721438 960 720

Zimní zahrada má spoustu pozitivních vlivů na náš život. Zpříjemní dům po vizuální stránce, vytváří příznivé mikroklima a v zimních měsících může dokonce zajišťovat přísun tepla a snižovat tak náklady na vytápění.