K čemu jsou zakrývací plachty?

on .

Zakrývací plachty mají široké využití, nejčastěji se používají k zakrytí veřejných či domácích pískovišť nebo doskočišť ve sportovních areálech. Zakrývací plachty brání vnějšímu znečištění různou zvěří, spadaným listím a dalšími nečistotami, které se do písku mohou dostat. Dají se však použít k zastínění plotů či jako reklamní poutače. Jejich hlavní výhodou je, že dobře odolávají vlivům počasí, mají dlouhou životnost a také se s nimi snadno manipuluje. Dají se pořídit s oky a gumovými úchyty v různých rozměrech, přímo dle vašich přání.

Zkrášlení zahrady pro náročné

on .

Elegance, bezpečí, krása přidaná navíc. To jsou asi ty základní charakteristiky, kterými se zábrana na truhlíky vyznačuje. Není to zrovna exteriérový doplněk, který byste snad mohli často vídat. Zaprvé jeho povědomí ještě není tolik rozšířené, ne každého by napadlo, že taková věc existuje.

Komůrkový polykarbonát i do domu

on .

Komůrkový polykarbonát je jedním z druhů polykarbonátových desek. Hlavním rozlišovacím prvkem je jeho způsob zpracování, které mu dává mírně odlišné vlastnosti a tím pádem se hodí k jiným typům využití. Obecně se dá říci, že komůrkový polykarbonát je určen i do domu na vnitřní zasklívání oken, dveří a dalších prostor, kde je důležité, aby propustnost světla byla co nejvyšší. Zároveň se netříští jako sklo, tudíž je bezpečnější.

komůrkový polykarbonát

Zábrana na truhlíky předchází úrazům

on .

Truhlíky v oknech se staly nedílnou součástí našeho líbezného venkova. Ve městech poskytují truhlíky to, co často tolik měšťané závidí vesničanům - prostor pro jejich vlastní "zahrádku". Před pořízením květináčů na okno či balkón však dbejte na předpisy a zajistěte bezpečí použitím zábran na truhlíky.

Zábrana na truhlíky předchází zbytečným úrazům, ale i poškozením vaší věci. Z dnešní nepřeberné nabídky tvarů, barev a velikostí si musí vybrat i velmi náročný klient. Zábranu na truhlíky tak například můžete lehce sladit s okenními rámy nebo barvou vaší omítky. Zábranu upevníte jednoduše, zvládne to i méně zdatný Kutil Tim a pro pocit bezpečí to rozhodně stojí.

zabrana na truhliky

Ponorné čerpadlo

on .

Ponorné neboli kalové čerpadlo je čerpadlo, jehož konstrukční uspořádání dovoluje, aby bylo při čerpání umístěno pod hladinou čerpané tekutiny. Může proto čerpat tekutiny i z velkých hloubek, např. z hlubinných studní. Výrazem ponorné čerpadlo se dnes rozumí většinou soustrojí čerpadlo-elektromotor. Možnost ponoření tak limituje technická úroveň utěsnění elektromotoru. Toto čerpadlo patří do septiku - a co je septik? Septik (někdy také nazývaný senkrubna, senkrovna či miskrubna) je nádrž na částečné čištění odpadní vody. Septik bývá často součástí domů, které nejsou napojeny na kanalizaci. Odpadní voda, zvláště ze záchodu, kuchyně a koupelny, je jímána v septiku, odkud odtéká přepadem do kanalizace, případně přes čistírnu odpadních vod nebo za pomoci trativodu do země. Bezodtoková jímka, která slouží k dočasnému uskladnění odpadní vody a fekálií a musí se nechat pravidelně vyvážet, se nazývá žumpa.

Co jsou tlakové nádoby

on .

Tlakové nádoby mohou sloužit jak na tekutiny, tak na plyny. To znamená, že můžete stlačit vzduch, kyslík, ale také užitkovou vodu, pitnou vodu či jiné tekutiny, které je potřeba uchovávat v tlakových nádobách. S tímto důmyslným systémem dostanete vysoké procento energie, protože stlačená látka jí produkuje více než nestlačená.
Tlakovým nádobám se také někdy říká expanzomaty, protože látka pod tlakem obsahuje energii, kterou můžete využít ve svůj prospěch. S tlakovými nádobami od Helíska budete mít tu pravou kvalitu za rozumnou cenu. Výroba kvalitních tlakových nádob je určitě složitý proces, ale tím vás nebudeme zatěžovat. Navštivte e-shop a vyberte si svou tlakovou nádobu.