Jak vybrat televizi a ještě ušetřit?

on .

Bez televize se prostě neobejdete. Ať už chcete klasické kanály, kabelovku, Netflix, a nebo ji berete jenom jako obrovský monitor, televizi si jednou pořídí každý. No..jednou. Napřed je potřeba si na ni sehnat peníze, a to může být docela komplikované, hlavně v případě Smart TV. Naštěstí jsme ale přišli se skvělým řešením - televize druhé jakosti!

rozbalená televize

 A ani se nemusíte ničeho bát. Není to tak, že by takoví prodejci vzali starou, rozbitou televizi, strčili ji zpátky do krabice a prodali vám ji, to by ani nešlo. Jedná se o zboží, které už z nějakého důvodu není úplně nové, ale to neznamená, že klesá na hodnotě. V jakých případech se televize prodává jako druhá jakost?

  • když byla vyjmuta z původního obalu
  • když sloužila jako výstavní kus na prodejně
  • pokud si ji někdo koupil a do určité doby vrátil (NESMÍ být poškozená)
  • když při přepravě došlo k poškození obalu

Jak můžete vidět, opravdu se nejedná o kousky, které byste mohli vzít a hodit někam do šrotu. Jsou to normální funkční přístroje, které jenom z určitých důvodů nejsou vhodné k obyčejnému prodeji. A to je plus pro vás! 

Na co si dát pozor?

I s obří slevou se ale pořád jedná o poměrně drahé zboží a proto byste si měli dávat velký pozor na to, od koho jej kupujete. Před nákupem si zkontrolujte, zda prodejde splňuje následující věci:

  • k nákupu nabízí běžnou dvouletou záruku - to je první věc, podle kteér zjistíte, že nekupujete špatnou věc. A pokud náhodou dojde k nějaké chybě, můžete své peníze dostat zpátky.
  • nenabízí zboží až za podezřele nízké ceny - slevy jsou strašně super, my víme. Ale pokud vám někdo nabízí Smart TV za 1 000 korun, asi bude někde chyba. Pořádně si pročtěte obchodní podmínky a pokud možno i recenze zákazníků
  • řekne vám, kde zboží získává - transparentnost je při prodeji důležitá, zvlášť u drahých věcí. Pokud prodejce nemá důvod skrývat, kde ke svému zboží přichází, můžete mu při nákupu věřit.

Nákup televize druhá jakost není žádná ostuda. Ulovíte super kousky za super ceny v prakticky stejném stavu, jako jsou ty v obyčejných elektrech.

televize druhá jakost