Manipulační technika a plošiny Inreka

on .

Manipulační technika je pojem, který v sobě ukrývá značné množství pojmů. V dnešním článku se podíváme na zdvihací, respektive manipulační plošiny. Jedná se o šikovná zařízení, která lze využívat na různé účely a koupě se do firmy jistě vyplatí.

manipulační plošina

Zdvihací a manipulační plošina

Plošinu můžeme nazvat speciální zařízení, které je tvořeno:

  • mechanickými převody,
  • elektricko-hydraulickým systémem.

Výhody těchto systému spočívají v jednoduchosti ovládání a také velmi snadné údržbě. Nezbytným doplňkem manipulačních plošin je zábradlí s ovládacím panelem. Plošiny pořizujeme tehdy, potřebujeme-li dosáhnout na místa, kde to je pomocí žebříku nebo lešení nebezpečné, složité a pracné.

Mobilní plošiny

Výhoda tohoto druhu plošin spočívá v její snadné přemístitelnosti. Stačí ji připojit za vozidlo pomocí tažného zařízení a odtáhnout kam potřebujete. Pro zachování bezpečnosti je dobré konzultovat s odborníky, jaké vozidlo je pro táhnutí plošiny vhodné.

Nůžkové plošiny

Jsou vhodné pro práce na pevném podkladu, tedy žádný volný terén. Ideálním prostředím jsou haly nebo asfaltové cesty. Je důležité dodržet sklon maximálně 3°, víc plošina nevyjede. Standardně jsou plošiny vybaveny systémem, který umožňuje ve vysunuté poloze popojíždět nebo zvětšovat pochozí plochu. Zařízení jsou konstruována pro výšku 10-16 m.

Kloubové plošiny

Tato manipulační zařízení jsou vhodná pro pohyb v úzkých prostorech hal. Výhodou je stranový dosah, poměrně malá průjezdná šířka a možnost popojíždění se zdvihem maximálně 10 m i se zatížením. Kloubové plošiny jsou velmi variabilní s možností dálkového ovládání.

manipulační plošina

Základní technické parametry plošin

V technické dokumentaci se zaměřte na:

  1. Nosnost a rozměry koše,
  2. Pracovní výšku,
  3. Boční dosah,
  4. Čas zdvihu,
  5. Celkovou hmotnost,
  6. Rozměry.

Chcete-li při výběru manipulační plošiny vsadit na jistotu a zbytečně neexperimentovat. Kontaktujte společnost INREKA plošiny s.r.o.. Jedná se o ověřeného českého výrobce plošin, s rozsáhlou klientelou, mnohaletou historií a servisem.