Nejlepší domácí rotoped je ten tichý

on .

Chcete na sobě makat? To je dobře, plavková sezóna se blíží. Cvičit můžete buďto v posilovně nebo také doma. Záleži čistě na vás, vašich možnostech a také chuti se večer po práci plahočit do přeplněné posilovny. Při domácím zepšování kondice se zcela vyplatí investice například do tichého rotopedu, ať nerušíte ostatní členy rodiny.

tichý rotoped

Kvalitní rotoped je údajně základem všeho. Recumbenty nebo rotopedy mají pozitivní vliv na lidské tělo, konkrétně na tyto části:

  • kardiovaskulární oběh,
  • plíce,
  • pohybový aparát.

Výběr nového rotopedu
Každý člověk má od rotopedu jiné očekávaní a klade na něj jiné požadavky. Pokusím se zde zmínit několik málo rad, které většinu z vás povedou ke zdárnému výběru svého vysněného stroje na kterém buou moci zdokonalovat své křivky a kondici.

Pevná a stabilní konstrukce

Hlavním aspektem je konstrukce! Nikdo z nás nechce během pár okamžiků skončit na zemi s ošlivým zraněním vlivem popraskání sváru. Při výběru musíte dát pozor na hmotnostní index. Je lepší vždy hmotnost předimenzovat, ať nedojde k destrukci hlavních spojů. Vyšší modely jsou výrazně zpevněný v místech namáhání.

Ergonomické sedadlo a řidítka

Ergonomie hned druhá v pořadí za konstrukcí. Stejně jako při chůzi v pbotech se musíte i při "jízdě" na rotopedu cítit jednoduše skvěle. Z tohoto dvodu je vhodné si rotoped vyzkoušet na vlastní kůži. Zejména věnovat pozornost sedlu a řidítkám. a madla, kterými je daný rotoped vybaven. Sedlo by mělo být vždy anatomické a nesmí nikde tlačit. Pro ty hýčkané "zadečky" existují i gelová sedla. Samotná řídítka bývají variabilně, s gumovými ručkami.

tichý rotoped

Zátěž k lepším výkonům

Aby nás rotoped motivoval k lepším výkonům, je vybaven hned několika úrovněmi zátěže. Většina modelů na trhu je vybavena zátěžovým kolem s hmotnosti do 10 kg. Výběr hmotnosti je čistě individuální parametr, který s volí každý sám s ohledem na svou kondici. U samotného kola je dobré se zaměřit na jeho střed a ložiska, které zabezpečí tichý chod. Pro případ vyčerpání jsou zde i brzdy! Nejlepším druhem jsou magnetické, protože mají velmi tichý chod, což je u rotopedu v domácnosti priorita.