Polystyrenové kuličky do sedacích vaků aneb roztrhl jsem si pytel

on .

Než si na sedacím vaku uděláte pohodlí, chvíli to trvá. Předchází tomu ale dlouhé minuty přesedávání a vrtění. Za nějakou dobu se z minut stanou hodiny a ty už se na povrchu vašeho pytle podepíší. Může se opotřebovat a jeden den zjistíte, že máte doma podezřele moc polystyrenových kuliček. A potom vám dojde, že jsou to kuličky z pytle. Pokud se vám takové neštěstí přihodí, nepanikařte a raději se řiďte našimi radami.

sedací vaky

Co dělat jako první?

Záchranku volat nemusíte. Nikdo neumírá. Napřed musíte přijít na to, odkud vám kuličky utíkají. Až díru najdete, nějak ji aspoň zalepte, abyste škody udržely na minimu. Potom můžete přejít k dalším krokům. Ty se odvíjí od toho, jak moc velké škody vaše sezení napáchalo. 

První pomoc

Jestli škody nejsou moc velké, můžete pytel docela lehce opravit i doma. Posbírejte kuličky, které vám poutíkaly, nebo náplň do sedacích vaků Wegett dokupte, hoďte je zpátky do pytle a díru zašijte. Dejte si ale pozor na to, aby jste ji začili opravdu pořádně, nebo budete za pár dní proces opakovat. jestli musíte, pomoze si klidně i izolepou nebo záplatou. Někdy ale vaše domácí šitíčko na napáchané škody nestačí a vy musíte přejít k outsourcingu. Prostě si zavoláte někoho šikovného na pomoc.

  • Výrobce: výrobci sedacích pytlů často poskytují pomoc právě v takovýchto případech. Roztržený vak k němu přivezte a on vám škody opraví.
  • Švadlena: také švadleny si s děravými pytli umí docela slušně poradit. V rukávu a v krabičce se šitím mají pár ověřených triků na to, jak zajistit, aby vám už kuličky nevypadávaly.

 

Když ani odborník nepomůže

Někdy už nepomůže nic a vy se musíte se svým drahým pytlem rozloučit a pořídit nový. Loučení to bude dlouhé, ale určitě to zvládnete a možná najdete i mnohem lepší sedací vak. Vypořádat se s tak velkou ztrátou vám pomohou skvělé sedací pytle značky Wegett. 

Další aktuální články:

Termovize nebo noční vidění?